Podle zprávy webu Arcibiskupství pražského z 23. dubna 2021 ocenil kardinál Dominik Duka v tento den – na svátek svatého Vojtěcha – během bohoslužby ve svatovítské katedrále za službu církvi šest osobností.
Zlatou medaili sv. Vojtěcha obdržel Doc. Marek Šmíd za svou práci v odkrývání nedávné minulosti pronásledované církve a zpřístupnění a publikování diplomatických dokumentů týkajících se První republiky. Marek Šmíd je historikem v současné době působícím na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a na Ústavu dějin křesťanského umění na pražské Katolické teologické fakultě. Je autorem či spoluautorem řady významných monografií, mezi něž patří mj. knihy Vatikán a první světová válka, Vatikán a druhá světová válka, Arcibiskup František Kordač či Apoštolský nuncius v Praze: Významný faktor v československo-vatikánských vztazích v letech 1920–1950.
Stříbrnou medaili sv. Vojtěcha obdržel Václav Ryneš jr. za úctyhodnou publikační činnost, která se dotýká otázek víry, církve a občanské společnosti, za věrnost víře a za riskantní, statečnou účast na životě církve v době nesvobody, ale také jako uznání jeho otci Václavu Rynešovi seniorovi. Václav Ryneš ml. se vyznamenal jak ilegálními církevními aktivitami v době komunismu, tak i pozdější publikační činností – spoluautorstvím dvoudílného životopisu sv. Jana Nepomuckého a nejnověji autorstvím knih Civilizace na prahu 21. století, O národní stát, Český národ a katolicismus v 18. století, Labyrint totality a úsvit naděje, Léta touhy, víry i zklamání či Český stát a náboženství.
Medaili biskupa Antonína Podlahy obdržely čtyři osobnosti: Ing. Jiří Šindelář, Jaroslav Orel, Mgr. Luboš Hošek a Mgr. Zuzana Thomová.
Ing. Jiří Šindelář získal ocenění za své průkopnické a často nezištné objevy, které jsou významným přínosem nejen pro církevní dějiny, ale také veřejným deklarováním křesťanských kořenů české společnosti. Zabývá se dokumentováním archeologických výzkumů včetně leteckého mapování nalezišť. Se svými spolupracovníky realizoval mj. kompletní dokumentaci svatovítské katedrály včetně nástěnných maleb ve Svatováclavské kapli, nedestruktivní průzkum rožmberské hrobky ve Vyšebrodském klášteře a hrobky Tycho de Brahe v Týnském chrámu aj. Vyvrcholením jeho dosavadní činnosti byl loňský nález relikvie hřebu z Pravého kříže v premonstrátském klášteře v Milevsku.
Jaroslav Orel byl oceněn za zpřístupnění krásy a tradice v podobě vyučování, skládání a interpretace duchovní hudby. V padesátých letech založil chrámový pěvecký sbor Amici musicae antiquae a seznamoval s ním zájemce z řad kléru i laiků. Od sedmdesátých let s ním doprovázel mše svaté v mnoha pražských kostelích. Jako varhaník působil u sv. Vojtěcha a u sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech. Působil ve Společnosti pro duchovní hudbu, pro kterou uspořádal skripta Úvod do gregoriánského chorálu. V devadesátých letech vyučoval duchovní hudbu na kursech pro varhaníky v Doksanech a chorál u břevnovských benediktinů a strahovských premonstrátů. Se svým sborem natočil několik CD včetně pásma starých českých koled ve vlastní instrumentaci.
Mgr. Luboš Hošek dostal ocenění za svou mnohaletou práci, která je zásadním svědectvím současnému světu o důstojnosti každého člověka a naplněním evangelního přikázání žité lásky k bližnímu. Působil jako zástupce ředitele azylového domu pro lidi bez domova, jako národní koordinátor projektu „Pomoc lidem na cestách“ při sekretariátu České katolické charity a od roku 2000 po dvacet let jako ředitel Dívčí katolické střední školy v Praze, ve které studují v oborech Pečovatelská služba a Praktická škola především mentálně či fyzicky handicapované a sociálně ohrožené dívky. Smyslem jeho školní práce bylo nabídnout dívkám, kterým život příliš nepřál, šanci naučit se něco, čím se jednou uživí a čím mohou být prospěšné jiným, pomáhal jim získat důvěru v sebe i k ostatním lidem. Proto v roce 2012 založil Křížovnickou pečovatelskou službu a v roce 2019 chráněnou dílnu Inspirace, ve kterých působí nejen současné žákyně, ale i absolventky školy.
Mgr. Zuzana Thomová byla oceněna za své systematické a často nezištné objevy, které jsou významným odborným přínosem a pomáhají osvětlovat křesťanský základ našeho národa. Působí jako archeoložka Jihočeského muzea v Českých Budějovicích se specializací na období raného středověku a na výzkumné metody nedestruktivní archeologie. Zaměřila se zejména na významné sakrální objekty, např. Želivský klášter. V centru její pozornosti bylo období největšího rozvoje českého přemyslovského státu, kam spadal i archeologický průzkum dominikánského kláštera v Českých Budějovicích, na kterém spolupracovala nejprve spolu s manželem, rovněž archeologem, Mgr. Jurajem Thomou. Průzkum vyvrcholil loňským objevem místa posledního odpočinku prvního převora tohoto kláštera a rádce krále Přemysla Otakara II., blahoslaveného Jindřicha Libraria.