Britské křesťanské noviny Christian Today dne 7. dubna 2021 informovaly o kauze příznačné pro dnešní situaci konzervativních křesťanů. Předseda opoziční Labouristické strany Sir Keir Starmer se podle nich omluvil za svou velkopáteční návštěvu sboru Vykoupené křesťanské církve Boží.
Uvedené společenství je početnou letniční denominací afrického (nigerijského) původu, která zahrnuje asi 850 kongregací. Keir Starmer navštívil její velký kostel Ježíšův dům, který byl v posledních měsících mj. i vakcinačním centrem a místem ovlivňujícím černošskou populaci k pozitivnímu postoji k očkování.
Politik se nyní domnívá, že učinil chybu, protože Ježíšův dům není jen místem bohoslužeb a konání dobrých skutků, ale i místem, kde je hlásána tradiční sexuální morálka. Pastor Agu Irukwu a jeho kongregace věří, že Ježíš učil o manželství jako o svazku muže a ženy. To podle Christian Today „v dnešním světě stačí k odsouzení a poslání do sekulárního očistce“. Když LGBT aktivisté v Labouristické straně označili Starmerovu návštěvu za nepřijatelnou, politik se za ni omluvil s tím, že zcela nesouhlasí s postoji Ježíšova domu k právům sexuálních menšin, kterých si před návštěvou nebyl vědom.
Ve skutečnosti jde spíše o to, že Ježíšův dům a jeho pastor odmítají nucení křesťanů k tomu, aby se přizpůsobovali tlakům přicházejícím ze strany LGBT. Také Christian Today označuje ustupování tlaku LGBT aktivistů za faktickou negaci ideálu různorodé, pluralitní společnosti. Postoj západních liberálů k Afričanům vyznívá jako paternalistický. Naskýtá se také otázka, zda budou labouristé ve svých postojích konzistentní, protože učení o manželství zastávané Ježíšovým domem je zastáváno v mnoha církvích, které se nyní mají důvod obávat intolerance. Všechny dobré skutky konané křesťany mohou zřejmě také být zapomenuty ve chvíli, kdy se církve dostávají do konfliktu s momentálními dogmaty sexuální politiky.
Podle další zprávy Christian Today se ministerský předseda Boris Johnson, který před časem Ježíšův dům také navštívil, za tuto návštěvu omluvit odmítl.