Podle formulace novozákoníka Josefa Bohumila Součka, často citované v českém evangelickém prostředí, je zmrtvýchvstání Kristovo skutečností „nefotografovatelnou“. Někteří katoličtí teologové jsou naproti tomu přesvědčeni, že máme k dispozici relikvii, která fotodokumentaci do jisté míry připomíná – roušku se Svatou tváří z Manoppella, jejímž prostřednictvím si můžeme téměř „sáhnout“ na přechod Pána ze smrti do života. Jedním z nich je zjevně i prefekt Papežského domu a osobní tajemník emeritního papeže Benedikta XVI., arcibiskup Georg Gänswein. O jeho kázání, které v Manoppellu pronesl minulou neděli, referovala dne 17. ledna 2021 americká zpravodajská agentura Catholic News Agency (CNA). V plném znění je zveřejnila její německojazyčná obdoba CNA Deutsch.
Arcibiskup Gänswein ve své promluvě zmínil skutečnost, že Manoppello poprvé navštívil již v roce 2006 s papežem Benediktem, kterého doprovázel i při jeho pouti do Jeruzaléma z roku 2009. Turínské plátno a manoppellská rouška, dnes uchovávané v Itálii, podle něj pocházejí z jeruzalémského chrámu Božího hrobu. Georg Gänswein je zřejmě přesvědčen, že jsou totožné s plátnem a rouškou, které apoštolové našli na různých místech prázdného hrobu po Ježíšově zmrtvýchvstání (viz Jan 20,5–7).
Ve své promluvě při bohoslužbě v chrámu Svaté tváře (Il Volto Santo) v Manoppellu Gänswein povzbuzoval k víře v našeho zmrtvýchvstalého Spasitele a k tomu, abychom brali vážně Jeho slova o tom, že v Něm vidíme Boha-Otce (Jan 14,9). Rouška Svaté tváře podle jeho slov představuje „jedinečnou zprávu o Kristově vstání z mrtvých“.
Il Volto Santo v Manoppellu se nachází v areálu kapucínského kláštera v této jihoitalské obci. Věda nedokáže určit, jak obraz Svaté tváře na plátnu vznikl ani odkud pocházejí jeho tajemné barvy. Ty na velmi tenké plátno přirozeným způsobem nelze nanést. Podle známého kapucínského světce Pia z Pietrelciny se jedná o největší relikvii církve.